Reklam
Bilinçli Tüketiciler Derneği

Bilinçli Tüketiciler Derneği kuruldu

Bilinçli Tüketiciler Derneği kuruldu

 

Tüketici hakları alanında yeni bir derneğin kurulduğunu belirten Bilinçli Tüketiciler Derneği Kurucu Genel Başkanı Ömer KESER “tüketici hakları ihlallerinin kitlesel boyut kazandığı günümüzde Bilinçli Tüketiciler Derneği çatısı altında çalışmalar yaparak mağduriyetlerin giderilmesini sağlayacağız”. dedi.

Bilinçli Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Ömer KESER’in konuyla ilgili açıklaması aşağıdadır.

Ülkemizde ve dünyada tüketici hakları alanında yaşanan hak ihlalleri her geçen gün artmaktadır. Öyle ki bireysel tüketici şikâyetleri yerini kitlesel hak ihlallerine bırakmıştır. Geçmişte binlerle ifade edilen tüketici hakkı ihlalleri günümüzde yüzbinler hatta milyonlarla ifade edilmektedir.

İletişim sektöründen gıdaya, bankacılık sektöründen konuta kadar hemen hemen milyonlarca tüketicinin yer aldığı alanlarda yaşanan mağduriyetlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Geçtiğimiz ay içeresinde İstanbul merkezli yaşanan 5.8’lik depremde cep telefonu hatlarında yaşanan uzun süreli aksamalar sektörün hala afetlere hazırlıklı olmadığını gözler önüne sermektedir. Buna rağmen faturalarını günü gününe ödeyen tüketiciler en gerekli olduğu zamanda iletişim şirketlerini yanında bulamamakta ve mağdur olmaktadır.

Yine gıda sektöründe yaşanan gelişmeler tüketici sağlığını olumsuz yönde tehdit etmeye devam etmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın laboratuvar çalışmaları sonrasında kamuoyuna açıkladığı hileli gıdalar ve markalar listesi tüketici sağlığının hala tehdit altında olduğunun alenen bir göstergesidir.

Öte yandan, özellikle yaz aylarında yapılan fahiş fiyat artışları, beyaz eşya sektöründe yaşanan olumsuzluklar ve sigorta mağduriyetleri ise artarak devam etmektedir.

Yine son günlerde özellikle büyük şehirlerde yaşanan ulaşım hizmeti mağduriyetleri bu hizmeti satın alan tüketicileri olumsuz yönde etkilemeye devam etmektedir. Bankacılık sektöründe yaşanan tüketici mağduriyetlerine her gün bir yenisi eklenirken sektör çözüm bulmak yerine her geçen gün kar oranlarını arttırmaya devam etmektedir.

Bilinçli Tüketiciler Derneği olarak; tüketicilerin bireysel ve kitlesel hak arama mücadelelerinde her zaman yanlarında olacağız. Hak arama bilincinin yaygınlaştırılması ve mağdur tüketicilerin seslerini ilgili kurumlar ve kamuoyu nezdinde duyuracağız. Başta TBMM olmak üzere tüm kamu kuruluşları ve ilgili STK’lar ile ortaklaşa çalışmalar yaparak ilgili yasal düzenlemelerin tüketici lehine işlemesi için gayret göstereceğiz. Keyfi uygulamaların önüne geçerek tüketicilerin tüketimden gelen güçlerini göstermede adeta köprü vazifesi göreceğiz.

Tüketicilerimiz tüm çalışmalarımızı www.bilinclituketici.org adresinden takip edebilirler.

 

Ömer KESER

Genel Başkan

 

İrtibat    E-Posta:        bilgi@bilinclituketici.org

 

YÖNETİM KURULU 

Ömer KESER

Genel Başkan

 

Av.Emrullah ÜK

Genel Başkan Vekili

 

İsmail AKDOĞAN

Sayman

 

Av.Emel Afşin ÜK

Genel Sekreter

 

Ömer KAYA

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Sümeyye KESER

Yönetim Kurulu Üyesi

 

Ferdi ONUŞ

Yönetim Kurulu Üyesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ