Reklam
Bilinçli Tüketiciler Derneği

İnsanlar artık sahiller de rahatça gezebilecek

İnsanlar artık sahiller de rahatça gezebilecek

Sahillerde Konaklama Alanları ve Hukuki Durumları ;

İnsanlar artık sahiller de rahatça gezebilecek. Zaten yönetmelik bunu güzel bir şekilde vatandaşın istifade edebileceği alanları yoğunlaştırarak düzenlemiş.

Buna göre, iki bölümden oluşan sahil şeridi kullanım amacı, topoğrafya ve doğal eşiklere göre uygulama imar planı kararıyla belirlenecek. Sahil şeridinde yapılacak yapılar, kıyı kenar çizgisine en fazla 50 metre yaklaşabilecek. Yapı yaklaşma mesafesi içinde kalan alanlar, uygulama imar planıyla gezinti alanları, dinlenme ve rekreaktif alanlarla yaya yolları olarak düzenlenebilecek. Sosyal ve ticari alanlar kıyı bandının ilk 50 metrelik sınırından sonra koyulabilir. Yani önüne her gelen sosyal alan, cafe, wc, duşa kabin, lokanta v.b. İşletmeleri kıyıya 50 m’den önce kuramayacağı yönetmelikle sabittir.

Tüketicilerin bu konuda bilinçli olması gerekir. Bu yönetmelikçe tanınan haklarını aramalarında fayda vardır. Sahil şeritleri kullanımı vatandaş için bir haktır. Bu hak engellenemez. Hiçbir işletme vatandaşın bu haklarına tecavüz edemeyecektir. Vatandanşları bu konuda bilinçli olmaya davet ediyorum. Ben matematik öğretmeniyim ancak Bilinçli Tüketiciler Derneği gönüllüsüyüm. Vatandaşların haklarını aramalarında fayda görüyorum. Bu nedenle bende naçizane bilinçlendirme adına bu çalışmalar içinde aktif olarak görev alıyor ve bunlarla ilgili çalışmalar yapıyorum. Vatandaşlara tekrar seslenerek haklarını aramalarını tavsiye ediyorum.

Neşe POLAT

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ